Dla pacjentów

 

Poniżej odpowiadamy na 14 pytań najczęściej zadawanych przez pacjentów - użytkowników naszego portalu.
Jeżeli nie znalazłeś odpowidzi na swoje pytanie zapraszamy do kontaktu na adres e-mail:  biuro(@)wizytadomowa.pl
 


Najczęściej zadawane pytania

***

 

1. Ile kosztuje korzystanie z portalu i wyszukiwanie pomocy medycznej?

Korzystanie z portalu dla pacjentów jest całkowicie bezpłatne. Portal WizytaDomowa.pl nie pobiera od Pacjentów żadnych opłat!
 

2. Kim są lekarze i specjaliści w bazie portalu WizytaDomowa.pl ? Czy są weryfikowani?

Lekarze, pielęgniarki i specjaliści, których można znaleźć w wyszukiwarce wizyt domowych WizytaDomowa.pl to osoby prowadzące zawodową aktywność medyczną, praktycy i osoby z wieloletnim doświadczeniem. Osoby te nie są weryfikowane przez zespół portalu, weryfikowane są ich dane kontaktowe i opisy. Każdy dodający profil ma obowiązek uzupełnienia danych zgodnych z danymi faktycznymi dot. wykonywanego zawodu. Każdorazowe wykrycie odstępstwa od tej zasady karane jest usunięciem profilu.
 

3. Jak korzystać z wyszukiwarki wizyt domowych?

Wyszukiwarka wizyt domowych portalu WizytaDomowa.pl jest nowoczesnym, uczącym się narzędziem. Dzięki zastosowaniu jednego okna wystarczy wpisać jedną lub kilka fraz by znaleźć osobę/ osoby, których pomocy szukamy. W miastach posiadających dzielnice wyszukiwanie można ograniczyć do poszczególnych dzielnic np.Warszawa pediatra Bemowo. Wpis w wyszukiwarce może składać się z ciągu wyrażeń, mogą też być oddzielone przecinkami.


4. Jak odbywa się umawianie wizyt domowych za pośrednictwem portaliu WizytaDomowa.pl?

Umawianie wizyt pomiędzy lekarze/pielęgniarką/specjalistą a pacjentem – użytkownikiem portalu – odbywa się z wyłączeniem portalu – portal WizytaDomowa.pl nie świadczy usługi umawiania wizyt. Portal.pl jest narzędziem wyszukiwania lekarzy i specjalistów i udostępniania pacjentom ich danych kontaktowych. Zgodnie z wolą i w zależności od preferencji właściciela profilu (lekarza/pielęgniarki/specjalisty) może to być kontakt e-mailowy lub telefoniczny na który dzwoni pacjent oczekujący wsparcia medycznego. Część profili (PROFILE PREMIUM) udostępnia także dane kontaktowe, godziny przyjęć w gabinetach oraz mapę lokalizacyjną, ułatwiającą dojazd do gabinetu. Także w tym wypadku umawianie wizyt odbywa się na linii lekarz/pielęgniarka/specjalista – pacjent z wyłączeniem portalu WizytaDomowa.pl.


5. Kto płaci za zamówioną wizytę domową?

Wszystkie koszty wynikające z umawiania, realizacji, czy też odstąpienia od pomocy medycznej (wizyty domowej i wizyty w gabinecie) ponosi pacjent, zgodnie z umową pomiędzy lekarzem/pielęgniarką/specjalistą a pacjentem.
 

6. Ile kosztuje wizyta domowa?

Koszt wizyty domowej określa każdy z lekarzy/pielęgniarek/ specjalistów indywidualnie. Cena wizyty domowej zależy od kilku czynników – m.in., miejscowości, specjalizacji i rangi osoby niosącej pomoc medyczną, samej usługi medycznej i pory dnia. Koszty wizy domowych reguluje po części rynek -  najdroższe będą więc wizyty domowe realizowane przez wysoko wyspecjalizowanych lekarzy w dużych miastach w dni świąteczne, najtańsze w dni powszednie realizowane przez lekarza bądź specjalistę który ma znaczącą konkurencję w tej kategorii usługi jaką jest wizyta domowa. Warto ustalić cenę za wizytę przed jej zamówieniem by nie być zaskoczonym w momencie regulowania należności za wizytę. Proszę mieć na uwadze, że zwłaszcza w dużych miastach często sama wizyta choć trwa ok 20-30 minut to wraz z dojazdem może zajmować lekarzowi czy pielęgniarce nawet 2 godziny.


7. Jak mogę odwołać wizytę domową?

Umawianie jak i odwoływanie wizyt domowych zależy od preferencji lekarza/pielęgniarki/specjalisty z którym umawia się pacjent. PortalWizytaDomowa.pl nie obsługuje odwoływania wizyt.


8. Czy muszę się rejestrować na portalu?

Nie. Pacjenci nie mają możliwości rejestracji profilu na portalu, chyba, że sami świadczą usługi medycznych i okołomedycznych wizyt domowych.
 

9. Chcę Wam polecić swojego lekarza/pielęgniarkę/ specjalistę, jak mogę to zrobić?

Tak, będziemy wdzięczni za każde polecenie i kontakt do lekarza/pielęgniarki/ specjalisty. Można to zrobić na trzy sposoby – albo polecić im nasz portal, udostępnić kontakt do naszego zespołu: biuro(@)wizytadomowa.pl, tel. 517 33 99 91 albo przekazać nam kontakt do polecanej osoby/przychodni/kliniki.
 

10. Dane kontaktowe lekarza z profilu nie są aktualne – co robić?

W przypadku wykrycia nieaktualnych danych kontaktowych w którymś z profili kontaktowych prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie – dane zostaną zweryfikowane lub usunięte.
 

11. Zadzwoniłam (łem) na numer lekarza, a zgłosiła się recepcja przychodni, co robić?

Naszym celem jest udostępnienie pacjentom szybkiego i bezpośredniego kontaktu z poszukiwanymi lekarzami i specjalistami, dlatego chcemy by w profilach indywidualnych były umieszczane dane bezpośrednie.Z wyłączeniem sekcji gabinetów profili PREMIUM umieszczenie „zbiorczego” numeru telefonu w profilu prywatnym jest naruszeniem naszego regulaminu, w takim wypadku prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie. Profil taki zostanie zweryfikowany, w ostateczności usunięty z naszej bazy.
 

12. Jestem/ nie jestem zadowolona (ny) z pomocy znalezionego lekarza/pielęgniarki/specjalisty – co zrobić z moją opinią?

WizytaDomowa.pl nie umożliwia publikowania opinii i ocen pracy lekarzy/ pielęgniarek i specjalistów ogłaszających się w portalu. Wizyty domowe mają inny charakter niż wizyty gabinetowe, tutaj pacjent zaprasza a lekarz, pielęgniarka czy inny specjalista jest gościem w domu pacjenta, zwyczajowo ich charakter będzie bardziej łagodny i kompleksowy. Dodatkowo uznaliśmy, że w Internecie jest zbyt duża dowolność składania opinii a nie chcemy by nasz portal stał się areną walki lekarz-pacjent. Pacjenci mają dość szeroką gamę narzędzi w przypadku niezadowolenia, chętnie pomożemy w takich wypadkach skorzystać z Praw Pacjenta.
 

13. Czy na portalu WizytaDomowa.pl dostępne są porady medyczne on-line lub przez telefon?

Na dzień dzisiejszy nasz portal nie umożliwia realizowania porad medycznych on-line i przez telefon, ale obserwujemy zapotrzebowanie na takie rozwiązania i nie wykluczamy wprowadzenia porad medycznych on-line czy też w oparciu o rozmowę telefoniczną, zwłaszcza, że to też jakaś forma wizyt domowych.
 

14. Czy Wasz portal wyszukuje także wizyty domowe weterynarzy?

WizytaDomowa.pl – jest wyszukiwarką wizyt domowych lekarzy, pielęgniarek i specjalistów świadczących usługi wizyt domowych skierowanych do ludzi, jednakże pupile – zwłaszcza koty i psy – to też nasi domownicy, rozważamy także poszerzenie wyszukiwarki o domową pomoc weterynaryjną i udostępnienie wyszukiwarki weterynarzom świadczącym usługi wizyt domowych.

 

 

Nie znalazłaś (eś) odpowiedzi na swoje pytanie? - Napisz lub zadzwoń do nas!